Czy narkotyki mogą być przyczyną problemów z erekcją?

Zaburzenia erekcji są problemem, który dotyczy wielu mężczyzn w obrębie całego świata. Ocenia się, iż w naszym kraju tyczy się on prawie połowy spośród nich. Czy narkotyki i leki mogą być przyczyną zaburzeń w zakresie erekcji? Aż do dnia dzisiejszego schorzenie to nierzadko uznawane jest za swego rodzaju temat tabu. Kłopoty z erekcją mogą ujawniać się podczas aktów seksualnych, wywołując wiele problemów w seksie. Sporo osób zastanawia się, co jest przyczyną kłopotów z erekcją i czy narkotyki mogą być jedną z nich. Mężczyźni, którzy wykazują kłopoty z erekcją, udając się na wizytę lekarską poddawani są badaniom psychologicznym i fizycznym. Problem ten może mieć bowiem podłoże nie tylko psychiczne ale także związane z anatomią. Należy zatem wykluczyć, iż tego typu zaburzenia stanowią efekt lęku czy też stresu.

Narkotyki i leki a kłopoty z erekcją

Biorąc pod uwagę związek pomiędzy zaburzeniami erekcji a narkotykami, z dużym prawdopodobieństwem do głowy przyjdą nam twarde albo ciężkie narkotyki, jak heroina czy kokaina. Zupełnie niesłusznie, ponieważ istnieje wiele narkotyków, które mogą być uznane za jedną spośród przyczyn wystąpienia kłopotów i erekcyjnych zaburzeń. Przykładowo: tytoń i alkohol to narkotyki, które wykazują bardzo negatywny wpływ na zdrowie i mogą przejawiać swoje konsekwencje podczas stosunków płciowych. Tak samo, jak: antydepresanty, środki naczyniowo-sercowe czy też hormonalne. Wszelkie tego rodzaju chemiczne ingerencje w nasz organizm, mogą przyczyniać się do powstania zaburzeń erekcji.

Problemy z erekcją i leki

Czy można doszukać się ścisłego związku pomiędzy zażywaniem leków a zaburzeniami w zakresie erekcji? Oczywiście, bowiem seksualność i narkotyki to najwięksi wrogowie. Tyczy się to również specyfików leczniczych, które przyjmowane są powszechnie celem wspomagania życia seksualnego. Poniżej prezentujemy parę przykładów środków, które mają negatywny wpływ na zdolności do erekcji:

  • specyfiki o działaniu uspokajającym – niezwykle często używane, celem uspokajania stresu i stanów lękowych. Są to przede wszystkim benzodiazepiny, takie jak chociażby diazepam. Mogą zmniejszać ochotę na uprawianie seksu i są przeszkodą w osiąganiu pełnej satysfakcji. Tym bardziej, jeżeli ich dawki są za duże,
  • antydepresanty – w niewielkich dawkach, mogą być pomocne i nawet poprawiać życie seksualne. Niemniej jednak, w wielu wypadkach, kiedy przyjmowane są znaczne dawki takich leków – dochodzi do zmniejszenia libido. Mogą wywoływać one także impotencję,
  • środki hormonalne – co najbardziej istotne, zawsze powinno się je podawać pod ścisłym nadzorem lekarza. W przeciwnym przypadku, istnieje spore prawdopodobieństwo, iż wpłyną one negatywnie na zdolność do powstania erekcji w czasie stosunku.

Seks, narkotyki i kłopoty z erekcją

Istnieje całkiem sporo narkotyków, które towarzyszyć będą myśli na temat współżycia seksualnego. Wszystkim nam było dane poznać wizję klasyczną z filmów, kiedy chwilę po udanym seksie, odpala się papierosa. Wydaje się, iż jest to niezbyt szkodliwy nawyk, ale może także wpływać na zdolności erekcyjne.

  • tytoń – u młodych osób, wymieniona substancja może wpływać negatywnie na relacje w czasie seksu. Przyczyn w niej trzeba się doszukiwać, jeżeli nie pojawiają się u nas stany depresyjne, stany lękowe, jak i inne zaburzenia, które prowadzą do kłopotów z erekcją,
  • heroina – ten w połowie syntetyczny opioid to jeden spośród najcięższych narkotyków, które dostępne są na świecie. Ponadto, działa silnie na nasz układ nerwowy, nierzadko powodując depresję. Na pewno ma wpływ na jakość współżycia seksualnego i doprowadza do impotencji. Może także przyczynić się do zupełnego zaniku libido. Zainteresowanie heroiną znacząco wzrosło ostatnimi czasy, kiedy powróciła ona do wielu miast,
  • marihuana – nadmierne spożycie tejże rośliny może doprowadzić do utraty jakiekolwiek zainteresowania aktywnością seksualną. Wpływa ona silnie na możliwości koordynacji ruchowej i koncentracji. Może zatem doprowadzić do kłopotów w sypialni i braku możliwości osiągania satysfakcji.

 

Give a Comment