Leki na nadciśnienie tętnicze a impotencja

Zaburzenia erekcji mogą mieć różnorodne przyczyny. Kłopoty z osiąganiem pełnych wzwodów mogą być podyktowane schorzeniami, takimi jak: marskość wątroby, cukrzyca, problemy psychiczne czy przewlekłe choroby nerek. Warto zauważyć, iż powodem zaburzeń erekcji nierzadko jest także miażdżyca, jak i wywoływane przez nią nadciśnienie tętnicze, tym bardziej jeśli jest leczone w nieodpowiedni sposób albo w ogóle nieleczone. Jednakże nadal panuje przekonanie, iż leki na nadciśnienie tętnicze mają wpływ na męską potencję, przyczyniając się do obniżenia sprawności seksualnej. Czy zatem zastosowanie leków na nadciśnienie rzeczywiście ma wpływ na obniżanie potencji? Należy tutaj zauważyć, iż w przypadku właściwie dobranych leków, nie występują kłopoty ze wzwodem, dlatego możliwie będzie zachowanie właściwej seksualnej sprawności.

Nadciśnienie tętnicze a kłopoty z erekcją

Nadciśnienie tętnicze może być przyczyną braku męskiej erekcji. Warto jednakże wskazać, iż bezpośrednią tego przyczyną będzie zbyt wysoki poziom złego cholesterolu. W sytuacjach kiedy, wymienionego związku będzie we krwi nazbyt dużo, dochodzi do jego odkładania w krwionośnych naczyniach. W wyniku czego, powstawać mogą miażdżycowe blaszki, które stanowią utrudnienie dla przepływającej krwi, co zaś przyczynia się bezpośrednio do podwyższenia ciśnienia tętniczego krwi. Ma to swoje konsekwencje w pojawianiu się, jak i utrzymywaniu erekcji, gdyż żeby mogło dojść do pełnego wzwodu, konieczne będzie napływanie krwi do prącia. Zatem, jeśli tętnice doprowadzające krew do członka będą zwężone, jamiste ciała nie wypełnią się odpowiednią jej ilością. Wynik tego stanowi zupełny brak wzwodów albo niepełne erekcje mimo seksualnego podniecenia.

Impotencja a leki na nadciśnienie tętnicze

Używanie właściwie dobranych specyfików leczniczych na nadciśnienie tętnicze nie ma wpływu na męską potencję. Warto jednakże podkreślić, iż wybrane środki mogą mieć skutku uboczne, wśród których znajduje się przejściowa impotencja. Do tychże leków zalicza się środki lecznicze należące do grupy beta-blokerów. W sytuacjach kiedy, podczas zażywania leków na nadciśnienie tętnicze występują kłopoty z erekcją, trzeba to koniecznie zgłosić do lekarza, który przepisze nam innego typu leki na nadciśnienie tętnicze nie wywołujące impotencji. Niekiedy jednakże, zastosowanie samych leków mających obniżać ciśnienie krwi nie jest wystarczające, zatem celem zachowania właściwej seksualnej sprawności, trzeba będzie wprowadzić zmiany w stylu życia, które przyczynią się do obniżenia poziomu złego cholesterolu.

Leczone nadciśnienie tętnicze

W przypadkach, gdy nadciśnienie tętnicze jest poddawane leczeniu, a pomimo tego utrzymują się kłopoty z erekcją, trzeba zacząć inny rodzaj kuracji. Możliwości jest całkiem sporo. Jedną spośród nich, będzie przyjmowanie leków doustnych odpowiedzialnych za zwiększanie dopływu krwi do członka (zastosowanie Viagry albo innego rodzaju tabletek wykazujących podobne działanie, które dostępne są też bez recepty). Innym sposobem na poradzenie sobie z zaburzeniami erekcji w przypadku nadciśnienia tętniczego, będzie poddanie się zabiegowi chirurgicznemu, który opiera się na udrażnianiu naczyń żylnych i tętniczych penisa albo wszczepianiu protezy do jamistych ciał.

Nadciśnienie tętnicze może być leczone z zastosowaniem różnych leków, dlatego tak ważne będzie, żeby pacjent zgłosił lekarzowi wszelkie niepokojące go symptomy, które występują po zażywaniu tabletek. W sytuacjach pojawienia się efektów ubocznych, lekarz może bowiem zmienić sposób leczenia, przepisując inne specyfiki, które nie wywołają niepożądanych skutków. Wartym podkreślenia jest fakt, iż leki starego typu faktycznie przyczyniały się do problemów z erekcją – utrzymaniem albo jej brakiem. Obecnie jednakże, właściwie wybrane farmaceutyki na nadciśnienie tętnicze, zapewnią pełną seksualną sprawność, jak i wyeliminują problemy z brakiem wzwodu w czasie stosunków seksualnych. Zatem, przyczynę impotencji i braków erekcji u panów, stanowić może prędzej udar, który spowodowany jest nie leczeniem nadciśnienia tętniczego, aniżeli same środki lecznicze na obniżenie ciśnienia krwi.

Give a Comment